Sprzątanie Świata

Dnia 18 września 2014 r. uczniowie klas 2a, 2b, 3c, 5c, 6a i 6b wzięli udział w największej ekologicznej akcji  „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2014”. Celem tegorocznej kampanii było zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze poprzez unikanie tworzenia odpadów i selektywną zbiórkę odpadów. Dzieci zostały wprowadzone w tematykę dbania o środowisko, a następnie pełne zapału, zaopatrzone w rękawiczki i odpowiednie worki, ruszyły w teren. Sprzątały okolice szkoły oraz pobliski lasek. Uczniowie uczestniczyli w sprzątaniu bardzo chętnie i z wielkim przejęciem.

W ramach akcji przeprowadzono w naszej szkole konkurs ekologiczny o ekoznakach, skierowany do uczniów klas IV – VI. Wylosowano trzy prawidłowe rozwiązania, podane przez następujące uczennice:

• Jowita Olszewska kl. 5a

• Zuzanna Rabus kl. 6c