TERMINARZ SZKOLNY 2023/2024
Klasyfikacja śródroczna i roczna:
Wystawienie ocen śródrocznych: 17.01.2024r.
Konferencja klasyfikacyjna śródroczna: 18.01.2024r.
Zakończenie I półrocza: 26.01.2024r.
Informacja o zagrożeniu oceną niedostateczną, nieodpowiednią, naganną: do 17.05.2024r.
Informacja o przewidywanych ocenach rocznych: 7.06.2024r.
Konferencja klasyfikacyjna roczna: 17.06.2024r.
Podanie o egzamin poprawkowy: 14.06.2024r.
Podanie o egzamin klasyfikacyjny: 14.06.2024r.
Egzamin klasyfikacyjny: 18 – 19.06.2024r.
- Egzamin poprawkowy: ostatni tydzień sierpnia 2024r.
- Konferencja podsumowująca: 15.02.2024r., 20.06.2024 r.
- Higienistka szkolna: wt. 8:00- 14:00, pt- 8:00- 14:00
- Biblioteka czynna dla uczniów w godz. pracy szkoły: pon. 8:00 – 14:30 od wtorku do czwartku od 8:00 – do 14:00, piątek 8:00 13:30
- Pedagog szkolny przyjmuje rodziców codziennie pn- 7:00 – 12:30, wt – 10:15 – 16:00, śr – 7:30 – 14:00, Czt – 10:15 – 14:30, Pt.- 7:30 – 13:30
- Pedagog specjalny – pn - 7:30 – 9:45 oraz 12:45 – 13:45 oraz 15:30 – 16:30, wt – 7:45 – 9:45 oraz 9:40 do 10:40, czw – 8:00 – 8:45 oraz 8:00 do 10:30
- Psycholog – śr 0d 8:00 – 11:00, czw od 8:00 – 14:30. W 2. I 4. Czwartek miesiąca konsultacje dla dzieci i rodziców od 14:30 – 15:30 (od października)
- Świetlica szkolna czynna codziennie w godz. od 6:45 – 15:30 – w pierwszej kolejności dla uczniów rodziców pracujących klas I – III
- Świetlica środowiskowa – od godziny 13:00 do 17:00
Kalendarz roku szkolnego:
- 4.09.2023 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
- 23 - 31.12 2023 – zimowa przerwa świąteczna
- 29.01 – 11.02.2024 – ferie zimowe
- 28.03 – 02.04.2024 – wiosenna przerwa świąteczna
- 21.06.2024 – zakończenie zajęć dydaktyczno – wychowawczych
- Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych: 13. października, 2. i 3. listopada, 2. maja, 14., 15. i 16. maja, 31. Maja
Egzamin ósmoklasisty:
Termin główny:
- język polski: 14 maja 2024 r. (wtorek) - godz. 9.00
- matematyka : 15 maja 2024 r. (środa) – godz. 9.00
- język obcy nowożytny: 16 maja 2024 r. (czwartek) – godz. 9.00
Termin dodatkowy:
- język polski: 10 czerwca 2024 r. (wtorek) - godz. 9.00
- matematyka : 11 czerwca 2024 r. (środa) – godz. 9.00
- język obcy nowożytny: 12 czerwca 2024 r. (czwartek) – godz. 9.00
Zebrania z rodzicami:
we wrześniu:
- klasy I – III: 13.09, godz. 16.30
- klasy IV – VIII: 14.09, godz. 16.30
pozostałe:
- klasy I – III: 8.11, 24.01, 15.05
Klasy I godz. 16.30
Klasy II – III godz. 17.00
Konsultacje z innymi nauczycielami w dniu zebrań od 17.30
- klasy IV – VIII: 9.11, 25.01, 16.05
Klasy IV – VI godz. 16.30
Klasy VII – VIII godz. 17.00
Konsultacje z innymi nauczycielami w dniu zebrań od 17.30
Grudzień – konsultacje lub zebranie z rodzicami ( na życzenie rodziców).
Przydział dodatkowych czynności dla nauczycieli w ramach wynagrodzenia zasadniczego:
Kierownicy grup
- Zespół humanistyczny – Aleksandra Lisak
- Zespół języków obcych – Agnieszka Gruca
- Zespół matematyczno – przyrodniczy – Justyna Kędzia
- Zespół wychowania fizycznego – Andrzej Kolekta
- Zespół edukacji wczesnoszkolnej (klas I – III) – Grażyna Stronczek – Pas
- Zespół ds. pomocy psychologiczno – pedagogicznej (Kula, Sumara, Kulawiak, Wala, Olakowska, Konikowska, Żaczek, Piniewska, Cięciała, Lisak)
- Zespół ds. współpracy z przedszkolami i promocji szkoły (Dni otwarte) – przew. Kulawiak, Wala, Kalabińska, Głowacka, Stronczek – Pas – plan współpracy z przedszkolami
Opiekunowie organizacji szkolnych
- Rada uczniowska – R. Kłujszo, Ż. Firla, J. Rduch – wybory 12.10
- Owoce i warzywa w szkole – Brygida Fudała
Zespoły zadaniowe Rady Pedagogicznej
- protokolant RP – Anna Zawisza, w zastępstwie Katarzyna Cięciała
- zespół ds. opracowania planu pracy szkoły – przewodniczący zespołów przedmiotowych, p. Kolekta. Raport końcowy – Andrzej Kolekta
- Statut Szkoły – Wioletta Czajor, Romana Konikowska, Jolanta Wala – zmiany na 21.09
- Zespół ds. promocji szkoły, strona internetowa, Facebook – Rafał Kłujszo, Brygida Fudała, Romana Konikowska, Instagram – Justyna Kędzia, pozyskiwanie materiałów – Wala, Olakowska.
- BHP, wypadki – Beata Mroczek
- Zespół wychowawczo – profilaktyczny – Joanna Żaczek, Justyna Głowacka, Julita Rduch, Monika Piniewska – na dzień 21.09
- Zespół ds. programu „Lekcje o mieście” – wychowawcy klas oraz koordynatorzy p. Cięciała klasy I – III i p. Kaczorowska klasy IV – VIII
- Opracowanie raportów z wewnątrzszkolnych badań osiągnięć edukacyjnych w miesiącu X – 19.10.2023r.
- nauczyciele prowadzący badania:
-
Język polski: p. A. Kaczorowska – klasy IV
-
Język angielski: p. Trzetrzelewski – klasy IV
-
Matematyka: p. Czajor – klasy IV
- Opracowanie wyników egzaminu ósmoklasisty: w miesiącu X:
-
Język polski: p. Konikowska
-
Język angielski: p. Gruca
-
Matematyka: p. Kędzia
- Zespół odpowiedzialny za właściwą organizację zajęć edukacyjnych „Wychowanie do życia w rodzinie” – p. Szymczak – opracowanie dokumentacji, obecność na zebraniach z rodzicami